جهان

آتلانتیک: ناتو تا سال ۲۰۲۵ از هم فرومی‌پاشد

به نقل از سایت منبع که در انتها ذکر شده است صبح تازه گزارش میدهد

به نقل از نشریه آتلانتیک، تعارض‌ها میان اعضای ائتلاف نظامی ناتو که با جنگ در اوکراین تشدید شده، می‌تواند موجبات فروپاشی این ائتلاف را فراهم کند.

نشریه آمریکایی آتلانتیک پیش بینی کرد که به دلیل جنگ در اوکراین، ناتو تا سال ۲۰۲۵ دچار فروپاشی می‌شود، رخدادی که پیامدهای جدی را متوجه روابط بین الملل خواهد کرد.

به نوشته آتلانتیک، یکی از دلایل اصلی این فروپاشی به شکاف عمیق میان شاخه عوام گرایی حزب جمهوری خواه به سرکردگی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا و دیگر اعضای این حزب و نیز مشکلات امنیتی که بیشتر اروپا با آن روبرو است، برمی گردد.

این رسانه آمریکایی درگیری در اوکراین را محرک اصلی برای فروپاشی ناتو می‌داند و این گونه استدلال می‌کند که وقتی که یک جناح مسلط در یکی از دو حزب سیاسی اصلی در آمریکا از ارائه کمک به نیروی هوایی اوکراین حمایت نمی‌کند، این موضوع موید آن است که مرکز سیاسی (در آمریکا) تا حدی دستخوش تغییر شده است و در نتیجه آن آمریکا به متحد کمتر قابل اعتمادی برای اروپا تبدیل شده است.

نویسنده این مطلب به کشورهای اروپایی توصیه می‌کند تا خود را برای این تغییرات آماده کرده و اقدامات مناسبی را در پپیش بگیرند.

پیش از این «کالین پاول» وزیر امور خارجه سابق آمریکا نیز پیش بینی کرده بود که اگر درگیری در اوکراین به زودی پایان نیابد، فروپاشی ناتو در یک سال آینده شروع خواهد شد

310310


منبع خبرخبرگزاری خبرآنلاین – آخرین اخبار ایران و جهان | Khabaronline – اخبار جهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا