بورس

«آرامکو» در حال بررسی فروش ۵۰ میلیارد دلار از سهام خود است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به نقل از سایت منبع که در انتها ذکر شده است صبح تازه گزارش میدهد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارش داد که شرکت سعودی آرامکو پس از رایزنی با مشاوران در حال بررسی فروش سهامی به ارزش ۵۰ میلیارد دلار از طریق عرضه ثانویه سهام در بازار عربستان است.

در این گزارش آمده است که فروش سهام ممکن است قبل از پایان سال انجام شود و آرامکو در حال سنجش دیدگاه سرمایه‌گذاران بالقوه مانند سایر شرکت‌های نفتی چندملیتی و صندوق‌های سرمایه گذاری مستقل درباره مشارکت در این معامله است.

در گزارش روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات سعودی و منابع آشنا با این طرح آمده است: عربستان تصمیم گرفته است که هرگونه پیشنهاد جدید برای آرامکو از طریق بازار بورس این کشور انجام شود تا از هرگونه خطر قانونی مرتبط با هر فهرست بندی بین المللی جلوگیری شود.

به نوشته این روزنامه، عربستان سعودی قبلاً برای فروش سهام آرامکو به ارزش ۵۰ میلیارد دلار در سال گذشته برنامه‌ریزی کرده بود، اما پس از اینکه دید شرایط بازار مساعد نیست، از این کار منصرف شد.

شرکت سعودی آرامکو تا کنون به گزارش وال استریت ژورنال واکنشی نشان نداده است.

خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ ماه مه گذشته، به نقل از منابع آگاه گزارش داد که برنامه‌های عربستان سعودی برای ارائه سهام اضافی آرامکو به ارزش میلیاردها دلار در حال شتاب جدیدی است و هرگونه معامله فروش این سهام یکی از بزرگترین پیشنهادهای سرمایه گذاری در جهان در چند سال اخیر خواهد بود.

این گزارش می‌افزاید که عربستان سعودی با تعدادی از مشاوران برای بررسی امکان‌سنجی عرضه سهام اضافی آرامکو در بورس ریاض مشورت می‌کند.

شرکت سعودی آرامکو، با ارزش بازار ۲.۲۵ تریلیون دلار بزرگترین شرکت نفتی جهان است و سهام آن در سال جاری ۱۹.۶ درصد افزایش یافته است.


منبع خبر www.mehrnews.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا