ورزشی

آغاز جدال پینگ‌پنگ‌بازان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا

به نقل از سایت منبع که در انتها ذکر شده است صبح تازه گزارش میدهد


کد خبر : 1962403 |
11 شهریور 1402 ساعت 12:37 |
1.8K بازدید |

0
دیدگاه


بیست و ششمین دوره مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا در حالی از روز یکشنبه در کره‌جنوبی آغاز می‌شود که ایران ۹ نماینده در هر دو بخش مردان و بانوان این رقابت‌ها دارد.

آغاز جدال پینگ‌پنگ‌بازان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا

به گزارش “ورزش سه”، مسابقات قهرمانی آسیا مهم‌ترین و از قدیمی‌ترین رویدادهای تنیس روی میز آسیا در قاره آسیا به حساب می‌آید که برگزاری آن از سال ۱۹۵۲ آغاز شد. البته در میانه راه برگزارکننده رقابت‌ها تغییر نام و موقعیت پیدا کرد اما در پیگیری روند رقابت‌ها خللی وارد نشد.

تا سال ۱۹۷۰ این رقابت‌ها توسط فدراسیون تنیس روی میز آسیا (TTFA) برگزار شد اما بعد از آن اتحادیه تنیس روی میز آسیا (ATTU) پیگیر برگزاری این مسابقات شد. بدین ترتیب بعد از یک دوره وقفه و لغو برگزاری مسابقات در سال ۱۹۷۱، از سال ۱۹۷۲ برگزاری مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا زیر نظر ATTU و به صورت دو سال یک بار از سر گرفته شد.

بیست و ششمین دوره مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا از روز یکشنبه (۱۲ شهریور) به میزبانی پیونگ چانگ کره جنوبی آغاز شده و تا ۱۹ شهریور ادامه دارد.

این رقابت ها در دو بخش مردان و بانوان برگزار می شود و ایران در هر دو بخش نماینده دارد.

نوشاد و نیما عالمیان همراه با امیرحسین هدایی، افشین نوروزی و سروش امیری نیا ترکیب تیم ملی مردان را در این مسابقات تشکیل می‌دهند. تیم بانوان نیز با ترکیب ندا شهسواری، شیما صفایی، فاطمه یاری و مهشید اشتری عازم کره جنوبی می‌شود.

در دوره پیشین مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا که به میزبانی قطر برگزار شد، ایران در بخش مردان صاحب جایگاه پنجم آسیا شد و در بخش بانوان هم برای نخستین بار به جمع ۱۰ تیم صعود کرد و در رده نهم ایستاد.

مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا همزمان در بخش انفرادی، دوبل و تیمی برگزار می‌شود.


منبع خبر www.varzesh3.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا