سلامت

استقاده از پزشکان بخش خصوصی در برنامه سلامت خانواده – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به نقل از سایت منبع که در انتها ذکر شده است صبح تازه گزارش میدهد

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین فرشیدی، در پایان دوازدهمین جلسه قرارگاه برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع، گفت: عمده بحث‌ها در خصوص چگونگی اضافه شدن شهرهای جدید به این طرح بود. همچنین درباره میزان آمادگی و اقداماتی که در ۳۲ شهر جدیدی که به برنامه پیوسته اند، بحث و تبادل نظر شد.

وی با بیان اینکه نحوه جذب نیروهای جدید برای کمک به برنامه و آموزش مراقبان سلامت برای پیشبرد برنامه با اهداف تعیین شده، بخش دیگری از مباحث این جلسه بود، افزود: نحوه پرداخت‌ها به نیروهای شاغل در برنامه، مورد بحث قرار گرفت و تاکید شد حتماً بخش خصوصی وارد برنامه شود. به ویژه پزشکان بخش خصوصی در مناطقی که حجم جمعیت بالاست، برای پوشش بیشتر جمعیت باید به کار گرفته شوند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در جلسه آینده، کمیته معین نحوه به کارگیری پزشکان بخش خصوصی و نحوه ارتباط آنها با سطح یک و دو مشخص می‌شود تا همه بار روی دوش بیمارستان‌ها نباشد.

وی افزود: اگر حضور پزشکان بخش خصوصی در برنامه «سلامت خانواده» در جلسه کمیته معین تصویب شود، در شورای عالی بیمه نیز مطرح و در خصوص تعیین نحوه قرارداد با پزشکان بخش خصوصی، تصمیم گیری می‌شود.


منبع خبر www.mehrnews.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا