فوتبال ایران

اطلاعیه تند و تیز استقلال علیه دبیرکل فدراسیون


کد خبر : 1962814 |
12 شهریور 1402 ساعت 19:00 |
63.1K بازدید |

55
دیدگاه

پشت امتناع ممبینی از اعلام رأی چه علتی نهفته است؟


باشگاه استقلال با انتشار اطلاعیه‌ای، به شدت از دبیرکل فدراسیون فوتبال به انتقاد پرداخت.

اطلاعیه تند و تیز استقلال علیه دبیرکل فدراسیون

به گزارش “ورزش سه”، درست ساعاتی پیش از اتمام پنجره تابستانی فوتبال ایران بود که خبر رسید پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه استقلال به دلیل عدم پرداخت حق رشد محمد محبی و مهدی قایدی بسته شده است. مسئله‌ای که باعث نگرانی هواداران این تیم و احتمال ناتوانی آبی‌ها در جذب بازیکن جدید شد.

با این حال، مدیران استقلال اعتقاد دارند به دلیل غیرفعال بودن تیم بزرگسالان شاهین، الزامی وجود ندارد که آنها این حق رشد را به باشگاه بوشهری پرداخت کنند و حتی کمیته تعیین وضعیت نیز به سود استقلال رأی صادر کرده اما مشخص نیست که چرا این رأی از سوی هدایت الله ممبینی دبیرکل فدراسیون فوتبال به فیفا ارسال نشده است.

حالا رسانه رسمی استقلال در خصوص بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه، با انتقاد شدید از هدایت الله ممبینی دبیرکل فدراسیون فوتبال، اطلاعیه‌ای را منتشر کرده که در ابتدای آن آمده است: باشگاه استقلال با ارسال نامه‌ای به سرپرست سازمان لیگ، به رفتارهای خارج از قانون دبیرکل فدراسیون در ماجرای بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال اعتراض کرد.

این اطلاعیه را در زیر می‌خوانیم:

* دبیرکل فدراسیون جواب استعلام را نداد
در حالی که باشگاه استقلال بلافاصله پس از دریافت نامه فیفا مبنی بر پرداخت حق رشد مهدی قایدی و محمد محبی، ضمن ابراز تعجب از این موضوع که یک باشگاه منحل شده چگونه به سامانه فیفا دسترسی داشته، با سازمان لیگ مکاتبه کرد تا از کمیته تعیین وضعیت به عنوان مرجع قانونی استعلام گرفته شود، متاسفانه دبیرکل فدراسیون فوتبال جواب این استعلام را نه به باشگاه استقلال ابلاغ کرد و نه به اطلاع فیفا رساند و فیفا نیز بعد از ۴۵ روز، حکم به بسته شدن پنجره نقل و انتقالات استقلال داده است.

* یک باشگاه غير فعال چگونه به سامانه فیفا دسترسی دارد؟
در نامه اعتراضی باشگاه استقلال آمده؛ وقتی طبق استعلام گرفته شده از کمیته تعیین وضعیت، باشگاه شاهین بوشهر دیگر فعالیتی در سطح فوتبال ایران ندارد، یک باشگاه غير فعال چگونه به سامانه فیفا دسترسی پیدا کرده و مدعی دریافت حق رشد شده است؟ کدام مقام اجرایی در فدراسیون در این تخلف نقش داشته است؟

* این پول را به حساب فدراسیون واریز می‌کنیم
باشگاه استقلال همچنین اعلام کرد مبلغ مورد نظر فیفا را تنها به حساب فدراسیون فوتبال ایران واریز خواهد کرد چرا که قانون می‌گوید وقتی تیمی فعالیت ندارد، مبلغ باید به حساب فدراسیون فوتبال واریز شود.

* اشتباه دبیرکل فدراسیون، نشانه اشراف نداشتن اوست
همچنین باشگاه استقلال اشتباه دبیرکل که در نامه خواهان واریز پول به حساب بازیکنان شده را نشان از اشراف نداشتن دبیرکل به موضوع دانست و اعلام کرد همین نداشتن اشراف باعث شد پنجره نقل و انتقالات استقلال در آخرین روز نقل و انتقالات تابستانی بسته شود.

* فدراسیون از تکرار این اتفاق جلوگیری کند
باشگاه استقلال از ریاست فدراسیون فوتبال و سرپرست سازمان ليگ درخواست می‌کند تا مانع از تکرار این اتفاق تلخ شوند.

* علت امتناع دبیرکل از اعلام رأی چیست؟
باشگاه استقلال تاکید دارد رای تعیین وضعیت مبنی بر فعال نبودن باشگاه بوشهری ۲۰ مرداد صادر شده و دبیرکل از اعلام این رای امتناع کرده است. پشت این امتناع چه علتی نهفته است؟

* او حاضر به یک همکاری ساده با باشگاه استقلال نشد
باشگاه استقلال از دبیرکل خواست حداقل یک استعلام از فیفا بگیرد و سوال کند حالا که کمیته تعیین وضعیت اعلام کرده باشگاه خواهان، فعالیتی ندارد آیا رای علیه استقلال لازم الاجرا است اما دبیرکل فدراسیون فوتبال حتی حاضر به این همکاری ساده با باشگاه استقلال هم نشد.

تصویر هر دو نامه استقلال به سرپرست سازمان لیگ (نامه جدید و نامه‌ای که در پی نامه ارسالی از فیفا نوشته شد) برای روشنگری منتشر می‌شود.

1919951
1919950
1919949


منبع ورزش سه | آخرین اخبار فوتبال داخلی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا