سلامت

افزایش نرخ بستری بیماران کووید در آمریکا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به نقل از سایت منبع که در انتها ذکر شده است صبح تازه گزارش میدهد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، سویه جدید اومیکرون، به نام Eris، در ایالات متحده تبدیل به سویه غالب شده است، و نشان می‌دهد که سویه بسیار پیشرفته‌تر کروناویروس به نام BA.۲.۸۶ شروع به گسترش در سراسر آمریکا کرده است.

دکتر «استیون گوردون»، رئیس بیماری‌های عفونی در کلینیک کلیولند، گفت: «هیچکس نباید در مورد سویه های جدید وحشت کند. در حالی که موارد در حال افزایش است، تعداد کلی بستری شدن در بیمارستان کمتر از آنچه در سایر شرایط همه‌گیری دیده‌ایم است».

گوردون افزود: «بیشتر مردم حداقل به دلیل واکسیناسیون یا ابتلاء قبلی به عفونت- یا هر دو- مصونیت دارند، بنابراین ما شاهد بیماری با شدت کمتر و بستری شدن کمتر در بیمارستان به دلیل کووید بوده ایم. با این حال، کسانی که دچار نقص ایمنی هستند یا با فردی که نقص ایمنی دارد زندگی می‌کنند، باید محتاط‌تر باشند.»

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، بین ۶ تا ۱۲ آگوست، ۱۲۶۱۳ مورد بستری برای کووید ۱۹ در بیمارستان وجود داشته است که در هفته اخیر ۲۱.۶ درصد افزایش داشته است. علاوه بر این، حدود ۱.۷٪ از عفونت‌های کووید ۱۹ در هفته ۱۹ آگوست منجر به مرگ شده است که ۲۱.۴٪ نسبت به هفته قبل افزایش داشته است.


منبع خبر www.mehrnews.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا