اقتصاد

افزایش هشت هزار تی ای یو به ظرفیت نگهداری و ترانزیت کانتینر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، طرح‌های تعمیرات اساسی محور ۴ بندر شهید رجایی و پایانه ترانزیت و صادراتی با حضور مهدی اسلام پناه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد صبح جمعه در بندر شهید رجایی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بندر شهید رجایی جزو مهم‌ترین بندر اقتصادی کشور است و یکی از موضوعات بسیار مهمی که در این بندر اهمیت دارد موضوع افزایش ظرفیت است که خوشبختانه با کمک بخش خصوصی توانستیم ظرفیت های بسیار خوبی را در بندر ایجاد کنیم.

حسین عباس‌نژاد در خصوص پایانه ترانزیت و صادراتی گفت: این طرح با ۱۲۸ هزار و ۶۳۳ متر مربع مساحت به عنوان محوطه نگهداری و ترانزیت کانتینر توسط بخش خصوصی تامین اعتبار شده که شامل انبار و محوطه نگهداری کانتینر است.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این طرح هشت هزار تی ای یو به ظرفیت نگهداری و ترانزیت کانتینر در بندر شهید رجایی که ۱۴۵ هزار تی ای یو است، اضافه خواهد شد که می تواند سرعت عملیات بندری را بیشتر کند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، اعتبار این طرح چهار هزار میلیارد ریال بوده که توسط بخش خصوصی و قراردادی که در ۲ سال ساخته شده و مدت زمان قرارداد آن نیز ۱۷ سال است.

عباس‌نژاد ادامه داد: طرح تعمیرات اساسی محور ۴ بندر شهید رجایی نیز با ۸۶۰ میلیارد ریال اعتبار با هدف ارتقا کیفیت و ایمنی عمر جاده‌های مجتمع بندری شهید رجایی انجام شده است.

وی با بیان اینکه این طرح به صورت بتون الیافی درزدار اجرا و برای تثبیت سطح آن از آهک استفاده شده است، عنوان کرد: با توجه به بارهای ترافیکی موجود در بندر برای اجرای طرح تعمیرات اساسی محور ۴ بندر شهید رجایی ۱۸ کیلومتر در مرحله نخست به صورت بتنی انجام شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: این طرح که با ۹۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شروع شده در مرحله دوم نیز ۱۸ کیلومتر بتن سازی می‌شود.


منبع خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency – اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا