جهان

امیرعبداللهیان: به حمایت‌های قوی خود از دولت، ارتش و مردم لبنان ادامه خواهیم داد

به نقل از سایت منبع که در انتها ذکر شده است صبح تازه گزارش میدهد

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان بعد از نشست با همتای لبنانی خود با حضور در جمع خبرنگاران گفت: امروز گفت‌وگوهای مهمی را با همتای لبنانی خود داشتم، اتفاق نظر داریم که بر روی پرونده‌های همکاری بیشتر کار کنیم.
وی خاطرنشان کرد: بار دیگر آمادگی تهران را برای همکاری‌های اقتصادی با لبنان اعلام کردیم. همچنین بار دیگر آمادگی کامل شرکت‌های ایرانی برای حل مشکل برق در لبنان را اعلام کردیم، ظرفیت‌های فراوانی در لبنان وجود دارد.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: لبنان از جایگاه مهمی در منطقه برخوردار است، هر کشوری که با لبنان همکاری کند از این همکاری‌ها سود خواهد بود. بدون تردید جمهوری اسلامی ایران مخالف هر گونه مداخله خارجی در دیگر کشورها از جمله لبنان است.

امیرعبداللهیان در ادامه اظهار کرد: مساله انتخاب رئیس‌جمهور موضوع داخلی و لبنانی است، معتقدیم رهبران سیاسی لبنان از شایستگی و درایت لازم برای گفت‌وگو و توافق بر سر تعیین رئیس‌جمهور و دولت آینده برخوردار هستند.
وی تصریح کرد: طبعا کنشگران و بازیگران خارجی می‌توانند به تعیین مسیر گفت‌وگوها در لبنان کمک کنند.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بیان کرد: ما امروز در بیروت هستیم تا با صدای بلند اعلام کنیم به حمایت‌های قوی خود از دولت، ارتش و مردم لبنان ادامه خواهیم داد. ایران جز خیر برای لبنان نمی خواهد.
امیرعبداللهیان اظهار کرد: توصیه ما به مقامات عالیه لبنان احزاب و گروه های سیاسی این است به توافق برای تشکیل دولت تسریع نمایند.

311311


منبع خبرخبرگزاری خبرآنلاین – آخرین اخبار ایران و جهان | Khabaronline – اخبار جهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا