سرگرمی و سبک زندگی

انتخاب خودروی باربری مناسب با توجه به شرایط آب‌وهوایی

به نقل از سایت منبع که در انتها ذکر شده است صبح تازه گزارش میدهد

تاثیر آب و هوا بر انتخاب خودرو مناسب برای باربری چیست؟

اگر به هر دلیلی قصد دریافت خدمات حمل بار را دارید، باید حتما متناسب با شرایط آب‌وهوایی خودروی باربری مناسب را درخواست کنید. به عنوان مثال، اگر قصد درخواست خودرو را در شرایط آب‌وهوای گرم دارید، باید خودرویی را درخواست کنید که در آن هوا جریان دارد و در عین حال خبری از نور مستقیم آفتاب نیست. در حالی که برای شرایط آب‌وهوایی بارانی باید خودروی مسقف را انتخاب کنید. برای بررسی و انتخاب خودروی مناسب با توجه به شرایط آب‌وهوایی، در این مطلب با ما همراه باشید.

 خودروی باربری مناسب

برای هر نوع آب‌وهوا به چه خودروی باربری نیاز داریم؟

یکی از نکاتی که درباره انتخاب خودروی مناسب باربری وجود دارد ولی کمتر کسی به آن توجه می‌کند، انتخاب خودروی مناسب با توجه به شرایط آب‌وهوایی است. به عنوان مثال، قصد اثاث‌کشی منزل را دارید. هوا بارانی است و می‌خواهید یک خودروی حمل بار مناسب درخواست کنید. در این موقعیت، اگر خودرویی را انتخاب کنید که مناسب این شرایط آب‌وهوایی نباشد، در حین باربری، وسایلتان از بین خواهند رفت. به همین خاطر، در ادامه این بخش قصد دارید تا با توجه به شرایط آب‌وهوایی مختلف، بهترین نوع خودروهای باربری را معرفی کنیم.

خودروی باربری مناسب برای شرایط آب‌وهوایی مختلف

خودروی باربری مناسب برای شرایط آب‌وهوایی گرم و آفتابی

اگر محیط و بازه زمانی که قصد انجام باربری را دارید، دارای شرایط آب‌وهوایی گرم و آفتابی است، توصیه می‌کنیم به سراغ وسیله‌های حمل باری بروید که مسقف باشند، اما در عین حال، امکان تهویه هوا نیز در فضای بار وجود داشته باشد. با این حال، انتخاب نوع وسیله مناسب، بستگی به شرایط شما دارد. به عنوان مثال، اگر وسایلی که برای حمل بار دارید، به نور آفتاب و گرما حساس نیستند، می‌توانید خودروهای بدون چادر مانند نیسان یا خاور بدون سقف را درخواست کنید.

با توجه به اینکه در شرایط آب‌وهوایی آفتابی تنها نور خورشید است که وجود دارد، توصیه می‌کنیم اگر وسیله‌ای درخواست می‌کنید که سقف روباز دارد یا بدون چادر است، روی وسایل را با پارچه بپوشانید تا از تابش نور مستقیم آفتاب جلوگیری شود.

خودروی باربری مناسب برای شرایط آب‌وهوایی مختلف

خودروی باربری مناسب برای آب‌وهوای بارانی

در صورتی که در شرایط آب‌وهوایی بارانی قصد دریافت خدمات باربری را دارید، توصیه می‌کنیم خودروهای با چادر و کامیون‌های مسقف مانند خاور اتاق‌دار را درخواست کنید. این خودروها به گونه‌ای هستند که حتی در شدیدترین نوع باران هم از وسایل شما محافظت می‌کنند.

خودروی حمل بار آب‌وهوای برفی

شرایط آب‌وهوای برفی مقداری با بارانی متفاوت است. برای این نوع شرایط آب‌وهوایی، درست مانند شرایط بارانی باید خودرویی را درخواست کنید که از نوع با چادر یا اتاق‌دار و مسقف باشد. در کنار این، باید به این نکته هم دقت داشته باشید که خودروی درخواستی شما کاملا آب‌بندی شده باشد تا برق جمع شده روی بالای خودروی حمل بار به داخل قسمت بار نفوذ نکند.

خودروی باربری در شرایط آب‌وهوایی مختلف

انتخاب خودروی حمل بار با توجه به شرایط آب‌وهوا

به طور کل، در صورتی که در شرایط آب‌وهوایی نسبتا سختی قرار دهید و می‌خواهید خودروی حمل بار دریافت کنید، توصیه می‌کنیم به سراغ خودروی نو بروید. خودروهای نو امنیت به مراتب بالاتری برای حمل بار دارند که این تضمینی برای عدم آسیب به وسایل شما است. در ادامه با مزایای این خودرو‌های حمل بار آشنا می‌شویم.

آب‌بندی بودن خودرو و عدم نفوذ آب و برف به داخل آن

خودروهای حمل بار نو کالا آب‌بندی شده‌اند و هیچ نشتی آب و برفی به داخل قسمت بار آن‌ها وجود ندارد. در نتیجه، در صورتی که در طوفان بارانی یا برفی قصد حمل بار را داشته باشید، دیگر هیچ نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

ترمز‌های بهتر برای امنیت بالا

در کامیون‌های قدیمی مانند خاور، خبری از ترمز ضد قفل یا همان ABS نبود. در نتیجه، در شرایط آب‌وهوایی خاص و در ترمزگیری‌های شدید، لاستیک‌های خودرو به اصطلاح قفل می‌شدند که این در خودروهای سنگین باعث چپ شدن و بروز سانحه می‌شد. اما در کامیون‌های امروزی، از انواع ترمزهای کمکی از جمله ABS و EBD استفاده شده است. در کنار این نوع ترمزها، برخی مدل‌ها دارای سیستم ترمز اضطراری هستند و در صورتی که ترمزها تشخیص دهند که مانعی سر راه قرار دارد، کامیون به صورت اتوماتیک ترمز خواهد کرد. در نتیجه، از سانحه جلوگیری خواهد شد و هیچ اتفاقی برای وسایلتان نخواهد افتاد.

خودروی باربری مناسب برای شرایط آب‌وهوایی مختلف

دیواره‌های ضد ضربه

کامیون‌های جدید حمل بار معمولا به گونه‌ای ساخته شده‌اند که وسایل قسمت بار، در صورت برخورد با دیواره به هیچ عنوان آسیب نبینند. در برخی مدل‌ها، برای ضد ضربه کردن دیوار از پوشش‌های نرم و لاستیکی استفاده شده است.

مزایای استفاده از خودروهای با ظرفیت بالای حمل بار بالا

در کنار توجه به شرایط آب‌وهوایی، در زمان انتخاب خودروی حمل بار باید به ابعاد آن هم توجه داشته باشید. به عنوان مثال، تصور کنید در شرایط آب‌وهوای بارانی یک خودرو سیکل حمل بار را چند بار تکرار کند. این باعث افزایش خطر بروز سانحه می‌شود. اما اگر یک خودروی حمل بار با ظرفیت بالا را انتخاب کنید، دیگر چنین خطری وجود نخواهد داشت. در ادامه مزایای درخواست خودروی حمل بار با ظرفیت بالا را بررسی کرده‌ایم.

هزینه مقرون به صرفه نسبت به درخواست چند خودروی حمل بار کوچک

اگر بخواهیم برای حمل بار چند خودروی باربری را درخواست کنید، هزینه‌تان بیشتر از درخواست یک خودروی حمل بار بزرگ خواهد بود. در نتیجه، برخلاف تصور بسیاری که درخواست یک خودروی حمل بار بزرگ به صرفه نیست، این کار در هزینه‌های شما صرفه‌جویی زیادی خواهد داشت.

سیکل باربری کمتر

زمانی که یک خودروی حمل بار کوچک را در هر شرایط آب‌وهوایی درخواست کنید، سیکل باربری بیشتر خواهد شد. در حالی که اگر از همان ابتدا به دنبال یک خودروی حمل بار بزرگ باشید، دیگر چنین مشکلی نخواهید داشت.

خودروی باربری مناسب برای شرایط آب‌وهوایی مختلف

درخواست انواع خودروی حمل بار از باربری بارتو

تفاوتی که برای حمل بار به چه خودرویی نیاز دارید و شرایط آب‌وهوایی برای جابه‌جایی به چه صورت است؛ در بارتو، انواع خودروهای حمل بار وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، انواع وسایل را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و حتی در بدترین شرایط آب‌وهوایی، به صورت کاملا ایمن جابه‌جا کنید. برای استفاده از خدمات این مجموعه، کافی است همین حالا به وب‌سایت شرکت فرشاد ترابر حامد سر بزنید./۴۷۹۸۱۶


منبع خبر harfetaze.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا