حوادث

انفجار بمب در یکی از خیابان‌های تهران| چند نفر در بمب‌گذاری کشته و مجروح شدند


همشهری‌آنلاین_ گروه سرنخ: روزنامه اطلاعات 38 سال پیش در چنین روزی درباره انفجار بمبی در تهران نوشت: 
انفجار یک بمب جاسازی شده در یک اتومبیل پیکان، در ساعت ۱۹و ۳۰ دقیقه دیروز ( یکشنبه) در خیابان وصال تهران ۱۲ تن از عابرین و سکنه را مجروح و به تعدادی اتومبیل خساراتی وارد کرد.
خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی از محل حادثه گزارش می‌دهد که این بمب در خیابان وصال و حد فاصل خیابان‌های آیت‌الله طالقانی و انقلاب به وقوع پیوست و شیشه‌های منازل مسکونی و ساختمانها را تا فاصله ۴۰۰ متری فرو ریخت. ۱۲ مجروح این حادثه به بیمارستان‌های شهید مصطفی خمینی، البرز و مدائن منتقل شدند.که تعدادی از آنان بعد از مداوای سرپایی مرخص شدند اما حال یک تن از آنان وخیم گزارش شده است.
رییس پلیس تهران در این رابطه به خبرگزاری جمهوری اسلامی اطلاع داد که از انفجار فوق‌الذکر ناشی از جاسازی با قدرت تخریبی ۷۰ پوند  تی‌ان‌تی با قدرت مکانیزم ساعتی و الکتریکی در داخل اتومبیل پیکان طوسی رنگ بود که در خیابان وصال روبه‌روی تعمیرگاه وصال پارک شده بود.

پلیس تهران افزود: بر اثر این انفجار ۵ دستگاه  اتومبیل ۸۰ تا ۹۰ درصد تخریب دیدند و ۲۰ دستگاه دیگر متحمل خسارات جزئی شدند. خبرنگار ما از محل حادثه گزارش میدهد که بلافاصله پس از وقوع انفجار نیروهای امدادی و انظامی متشکل از افراد ایثارگر آتش‌نشانی، اورژانس، پلیس و نیز کمیته انقلاب اسلامی در محل حضور یافتند ضمن انتقال مجروحین به پاکسازی و ایمن‌سازی محل پرداختند.
جمهوری اسلامی مشخصات ۴ تن از مجروحین انفجار را به شرح ذیل گزارش کرد:
۱. وحید وحیدپور ۷ ساله ۲. حسن صادقی ۵۶ ساله ۳.مصطفی اشتهاردی ۱۷ ساله ۴.ناهید افشار بانوی خانه‌دار از سکنه محل


منبع همشهری آنلاین، سایت خبری روزنامه همشهری | hamshahrionline – اخبار اجتماعی > حوادث

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا