اقتصاد

خرید تضمینی گندم 3 میلیون تن افزایش یافت/ تسویه مطالبات گندم کاران تا 10 روز آینده- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)؛ سید سعید راد با تأکید بر اینکه تاکنون، 3 میلیون و 121 هزار تن بیشتر از سال گذشته گندم داخلی خریداری شده است، افزود: خرید تضمینی گندم در سال 1402 نسبت به سال 1401 از رشدی بالغ بر 44 درصد برخوردار بوده است.

وی با اشاره به اینکه 46 درصد گندم کشور در 4 استان خوزستان، کردستان، فارس و کرمانشاه خریداری شده است، اظهار کرد: 56 درصد رشد خرید گندم نیز به این 4 استان اختصاص دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه تاکنون 70 تا 100 درصد مطالبات کشاورزان 21 استان و 53 تا 69 درصد مطالبات کشاورزان 10 استان دیگر پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: پیگیری پرداخت مابقی مطالبات این عزیزان نیز با جدیت ادامه دارد.

* مطالبات گندم کاران تا 10 روز آینده تسویه می‌شود

از سوی دیگر، معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی، قول خودکفایی در تولید گندم در سال زراعی جدید را داد و گفت: کل پول گندمکاران تامین و تا 10 روز آینده پرداخت خواهد شد.

علیرضا مهاجر  امروز در نخستین همایش ملی آموزشی طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور اظهار داشت: امروز خرید گندم از 10 میلیون و 226 هزار تن عبور کرده است.

وی ادامه‌داد: قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی آینده تا سه روز دیگر در شورای قیمت‌گذاری توسط وزیر جهاد کشاورزی اعلام خواهد شد.

طراحی پروژه‌های جداگانه در اراضی دیم و آبی برای خودکفایی در تولید گندم

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر این که برنامه وزارتخانه برای سال زراعی جدید، افزایش خوداتکایی در تولید محصولات اساسی است، گفت: این قول را به مردم می‌دهیم که در سال زراعی جدید در تولید گندم به خودکفایی برسیم. به گفته وی، نزدیک به یک میلیارد نفر از جمعیت دنیا در فقر زندگی می‌کنند و به درستی به غذا دسترسی ندارند، در این راستا فائو برای افزایش تولید، بهره‌وری و ضریب امنیت غذایی طرح‌هایی را ارائه و اجرا می‌کند.

انتهای پیام/


منبع اخبار اقتصادی | آخرین و مهمترین اخبار اقتصادی | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا