فوتبال ایران

درویش: قهرمانی ما در آسیا اجحاف به رقبا است


کد خبر : 1962393 |
11 شهریور 1402 ساعت 12:03 |
6.3K بازدید |

11
دیدگاه

جنجال صبح شنبه با مدیرعامل پرسپولیس


مدیرعامل سرخ‌ها توضیحات جالب و جنجالی را در خصوص شرایط پرسپولیس و همچنین شکایت‌شان از سپاهان مطرح کرد.

درویش: قهرمانی ما در آسیا اجحاف به رقبا است

به گزارش “ورزش سه”، رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس صبح شنبه خود را با اخبار ویژه، جنجالی و البته شاید بعضا تکراری استارت زد؛ از موضوع شکایت از سپاهان، امیدواری برای دریافت مطالبات از ای اف سی و بحث خسته کننده جذب مهاجم خارجی.

مدیرعامل پرسپولیس که در مراسم ترحیم مرحوم زمانی داور اسبق فوتبال ایران حضور یافته بود ضمن تسلیت به جامعه داوری و فوتبال، گفت: آقای زمانی علاوه بر اینکه داور بزرگی بود، در اخلاق هم کاملا منحصربفرد بود. شایستگی همه جور بزرگداشتی را داشت.

وی درباره میزبانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان و اقداماتی که باشگاه در این خصوص صورت داده نیز گفت: جا دارد تشکر کنم از وزیر محترم امور خارجه که هفته گذشته طی یکی دو مذاکره ای که داشتیم ایشان با وزیر امور خارجه عربستان صحبت داشتند. پس از آن نیز طی صحبتی که با آقای تاج داشتیم، ایشان هم صحبتی با رییس فدراسیون عربستان داشتند. انشاالله طی روزهای آتی توافقنامه‌ اگر صورت گیرد، آن وقت دیگر تیم‌های ایرانی می توانند میزبان عربستان باشند.

مدیرعامل پرسپولیس در واکنش به اینکه اگر این امکان شکل نگیرد، آنها چه تصمیمی برای میزبانی خواهند داشت از کشور عمان به عنوان گزینه میزبانی خود یاد کرد: با این حال امید داریم و به نظرم هفتاد، هشتاد درصد شرایط میزبانی ما شکل گیرد.

وی درباره شرایط میزبانی و حضور تماشاگران نیز گفت: به جز بازی اول که از حضور هواداران محروم هستیم، امیدواریم در دیدارهای بعدی از حضور هواداران خودمان به عنوان سرمایه اصلی باشگاه سود ببریم.

1907278

رضا درویش در پاسخ به سوالی درباره مساله شایعه بازگشت عیسی آل کثیر و همچنین مهاجم خارجی گفت: بستگی به موقعیت آل کثیر دارد که ببینیم موقعیت‌اش به چه شکل است. بازیکن آزاد باشد و تمایل داشته باشد آن وقت مذاکره خواهیم کرد، البته بیشتر بستگی به نظر کادرفنی خواهد داشت. آقای گل محمدی تاکنون بیش از 50 بازیکن را زیر نظر داشته‌اند اما آن بازیکنی که شاخص حضور در این تیم را داشته باشد، هنوز پیدا نشده است!

وی درباره اینکه در صورت جذب آل کثیر پرونده جذب مهاجم خارجی بسته خواهد شد گفت: اگر ایشان بیاید، بالطبع ما یک جا بیشتر نداریم. این مساله در نهایت باید از نظر کادرفنی باشد. البته این را در نظر بگیرید که ما مثل تیم‌های دیگر نیستیم و باید سقف قرارداد را رعایت کنیم!

مدیرعامل سرخ‌ها در خصوص اینکه آیا با این شرایط قادر خواهند بود مقابل تیم های عربستانی مقابله کنند گفت: صد درصد، بازیکنان جوان و آینده دار ما بسیار شرایط خوبی دارند و همچنین آقای زاهدی را هم در اختیار داریم. یقینا شاهد خواهید بود که بازیکنان ما شرایط خوبی را دنبال خواهند کرد.

وی درباره گلایه پیشکسوتان از نوع رفتار باشگاه و کادرفنی و توجه آنها گفت: پیشکسوتان سرمایه باشگاه هستند و همگی آنها برای ما قابل احترام هستند. مجتبی محرمی دوست نزدیک و چند دهه ای بنده هستند. آدم های مختلف و پیشکسوتان هم دیدگاه مختلفی دارند. شما همین الان اسامی تیم ملی معرفی شود، مورد تایید نباشد. تعدد اخلاق اختلاف نظر می آورد و اتفاقا خوب است و اینجوری عادت نکنیم همه از ما تعریف کنند و انتقادات مناسب است.

1894828

درویش درباره اسپانسر و تبلیغات محیطی گفت: نمی دانیم چه مانعی در این خصوص شکل گرفته است. پارسال چند ثانیه از تبلیغات دور زمین به ما داده بودند و الان امسال هیچی نصیب ما نشده است. من یک چیزی می‌خواهم بگویم، ما تماشاچی نداریم، تبلیغات دور زمین هم که نمی دهند. هزینه استادیوم را هم که ما باید بدهیم پس درآمد ما از کجا باید بیاید؟ ما که نه صعنتی هستیم و نه دولتی. دو سه دوره قهرمانی شدیم و هیچ پاداشی برای این نگرفتیم. اقتصاددانان بیایند و بگویند ما چطور باید درآمد کسب کنیم؟ منبع درآمد باشگاه هایی مثل ما و استقلال که 20 میلیون بیشتر هوادار داریم از کجا باید بیاید. همه باید بیایند یک فکری کنند. نه برای پرسپولیس و استقلال، بلکه برای ایران. شما بازی روز گذشته الهلال و الاتحاد را دیدید؛ 500 میلیون دلار هزینه آن تیم ها شده و به نظرتان اجحاف نیست ما برویم و قهرمان شویم؟ ما که نه زمینی داریم، نه پولی داریم. نه پول حقه خودمان را می دهند و این همه هوادار داریم و دلخوشی آنها چیست؟ حیف نیست این فوتبال که می تواند آرامش بدهد و شاداب کند جامعه را، این موضوع را از آنها بگیریم؟

مدیرعامل سرخ‌ها درباره اینکه جلسات پیاپی او برای کسب درآمد به کجا رسیده اینطور توضیح داد: ما باید دنبال پایدار باشیم. حق پخش را تا امروز ندادند  و از سال آتی ای اف سی این موضوع را الزام کرده است. ما که نمی توانیم فقط امضا کنیم و سند بدهیم. امیدواریم این موضوع با پیگیری فدراسیون و مجلس صورت گیرد و تیم ها از حقوق خودشان بهره مند شوند. قبلا می گفتند باشگاه های پرسپولیس و استقلال دولتی هستند و اگر دولت بخواهد پرسپولیس و استقلال را پول بدهد از این جیب به آن جیب است. اما الان سهام این دو باشگاه 10 درصد فروش رفته است. الان حق الناس است و کسی از حق خودش نمی گذرد.

درویش درباره برداشت دوباره آنها از سهام خصوصی سازی‌شان گفت: ما حدود 30 میلیارد برداشت کردیم. ما چیز اضافه نگفتیم و گفتیم هر دو باشگاه اینجا سهام دارند و بگذارید هر چقدر آنها برداشت کرده اند و وام گرفتند، ما هم همینطور که بررسی می‌کنند.

1874721

مدیرعامل سرخ‌ها درباره جلسه با مقامات ای اف سی برای دریافت مطالبات بلوکه شده‌شان گفت: اینجا جا دارد از وزیر امور خارجه تشکر کنم. طی روزهایی که وزیر امور خارجه مالزی اینجا تشریف داشتند، یکی از مفادی که بررسی شد درباره همین موضوع برداشت مطالبات بود. نامه‌ای که هم ما و فدراسیون ارائه شد و انشاالله پیگیری شود.

بحث دیگری که در مصاحبه مدیرعامل پرسپولیس مطرح شد، به بحث شکایت این باشگاه از سپاهان بود که در خصوص عبور از سقف قرارداد و وعده‌ای که برای کسر امتیاز داده شده بود. درویش در اینباره گفت: ما نه، فدراسیون و کمیته انضباطی باید مصّر باشند. قانونگذار روزی که قانون را گذاشت، این را عنوان کرد که اگر مواردی رعایت نشود یا تیمی رعایت نکند، مصّرا گفتند سه هیچ. علی الظاهر چند قرارداد آنها نرمال نیست و این چیزی است که فدراسیون و سازمان لیگ اعلام کرد. گفتند حداکثر افزایش قرارداد می‌تواند ۲۵ درصد باشد و حالا اگر افشا شود ۱۲۵ درصد بوده، طبق مصوبه خودشان، باید نتایج بازی‌ها تغییر کند.


منبع ورزش سه | آخرین اخبار فوتبال داخلی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا