جهان

دیدار امیرعبداللهیان با رئیس مجلس لبنان/ پیام قالیباف منتقل شد

به نقل از سایت منبع که در انتها ذکر شده است صبح تازه گزارش میدهد

به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان با ابلاغ سلام دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان به نبیه بری، دعوت از وی جهت سفر به تهران را تجدید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سالگرد ربایش امام موسی صدر و تجلیل از نقش محوری و ماندگار او در تحولات سیاسی و مقاومت در لبنان و فلسطین، 
از تلاش های مستمر آقای نبیه بری در پیگیری سرنوشت امام موسی صدر قدردانی کرد.

 امیرعبداللهیان با اشاره به تحولات منطقه ای گفت، ارزیابی ما از روند پیشرفت روابط با عربستان سعودی مثبت است و این‌ امر علاوه بر روابط دوجانبه بر تحولات منطقه نیز تاثیرات مثبتی دارد. 

امیرعبداللهیان با تاکید بر اهمیت کلیدی ثبات و امنیت لبنان برای ایران و کل منطقه گفت انتخاب رئیس جمهور و تشکیل دولت جدید لبنان بسیار مهم است و البته این موضوع در صلاحیت ملت و رهبران سیاسی لبنان است و جمهوری اسلامی ایران از تلاش های شخص جنابعالی بعنوان رئیس مجلس و جریان های سیاسی لبنان برای انتخاب رئیس جمهور حمایت می کند.

امیرعبداللهیان با تجلیل از نقش برجسته بری در صحنه سیاسی لبنان، تاکید کرد که ما اطمینان داریم که رهبران لبنان بهترین تصمیم را در بهترین زمان خواهند گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اقدامات تأسف‌بار اخیر در سوئد و دانمارک در اهانت به قرآن کریم و تبیین اقدامات جمهوری اسلامی ایران در این زمینه، پیشنهاد دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان در خصوص ابتکار عمل مشترک پارلمان های کشورهای اسلامی را به بری منتقل کرد.

 نبیه بری با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع در لبنان، موضوع ریاست جمهوری است، گفت تلاش ها برای دستیابی به توافق میان طرفهای لبنانی در این زمینه ادامه دارد. 

بری تاکید کرد در صورت انتخاب رئیس جمهور، لبنان کشور ثروتمندی است و می تواند در بازه زمانی کوتاه از شرایط سخت اقتصادی کنونی خارج شود. 

بری با تاکید بر اینکه مهمترین علت فشار بر لبنان، هدف قرار دادن مقاومت است، افزود مقاومت حامی لبنان در مقابل تهدیدات و در کنار ارتش رکن اساسی امنیت لبنان است. 

 بری از تحولات مثبت در روابط ایران و عربستان اظهار خرسندی کرد و آن را به نفع کل منطقه دانست.

311311


منبع خبرخبرگزاری خبرآنلاین – آخرین اخبار ایران و جهان | Khabaronline – اخبار جهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا