تکنولوژی

سومالی بیش از 30 تروریست مرتبط با القاعده را از پا درآورد – اخبار – ساعت ۲۴

به نقل از سایت منبع که در انتها ذکر شده است صبح تازه گزارش میدهد

ارتش سومالی بیش از ۳۰ شبه‌نظامی موسوم به «خوارج» وابسته به گروه تروریستی «الشباب» را در این کشور از پا درآورد.

طبق گزارش امروز (شنبه) خبرگزاری رسمی سومالی (صونا)، گروه مذکور قصد انجام حمله تروریستی به شهرستان «قریولی» در اقلیم شبیلی سفلی (جنوب سمالی) را داشت که‌این حمله خنثی شد.

صونا اشاره کرد این عملیات، شامگاه جمعه، با همکاری شرکای بین‌المللی انجام شده و خسارات سنگینی به شبه‌نظامیان خوارج وارد شده به طوری که خودروهای بمب‌گذاری‌شده آن‌ها در این عملیات منهدم شده است.

«حسن شیخ محمود» رئیس جمهور سومالی در این باره گفت: «ارتش سومالی تروریست‌های الشباب را هر جایی از کشور که باشند، مورد حمله قرار می‌دهد».

سومالی کشوری واقع در شمال آفریقا است و از سال‌های گذشته با مسئله ناامنی دست و پنجه نرم می‌کند؛ ناامنی‌ که از سوی گروه تروریستی «الشباب» و دیگر گروه‌های تروریستی وابسته به القاعده و داعش سرچشمه می‌گیرد.

این کشور از سال ۱۹۹۱ به صحنه جنگ داخلی تبدیل شده و از سال ۲۰۰۷ شاهد شورش یک گروه مسلح موسوم به الشباب (مرتبط با القاعده) است که مقامات محلی شاخه‌ای از آن‌ها را خوارج می‌نامند.

این گروه در تلاش برای براندازی دولت مشروع سومالی است و از آن زمان تاکنون عملیات‌های تروریستی زیادی را در موگادیشو و دیگر شهرهای سومالی انجام داده به‌نحوی که شمار زیادی از افراد قربانی این حملات شده‌اند.

سومالی برای از پای درآوردن عناصر مرتبط با القاعده از ماه‌های گذشته همکاری با نیروهای مشترک اتحادیه آفریقا را آغاز کرده است.

فارس


منبع خبر www.saat24.news

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا