اقتصاد

صدور بیش از ۲ هزار مجوز پرواز از ترمینال سلام – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، سعید چلندری با بیان اینکه دو سال است ترمینال سلام به پروازهای حج و عتبات اختصاص‌یافته افزود: محیط ترمینال نیز در این مدت تغییراتی داشته و نمادهای مذهبی و فرهنگی در قسمت‌های مختلف سالن ورودی و خروجی نصب شده است.

وی ادامه داد: باتوجه‌به برنامه‌های تعیین شده در ستاد اربعین کشور و قرارگاه اربعین وزارت راه و شهرسازی، ۲۰ موکب خدمت‌رسانی در ترمینال سلام برپا شده که خدمات پذیرایی و میزبانی از زائران سیدالشهدا (ع) در ایام اربعین را به نحو شایسته انجام می‌دهند و با این اقدام حال و هوای مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا در این ترمینال تداعی شده است.

چلندری گفت: تاکنون ۲ هزار و ۷۰۰ مجوز پرواز در مسیر فرودگاه امام (ره) به دو مقصد نجف و بغداد و بالعکس صادر شده و از ۲۷ مردادماه تا پایان ۸ شهریورماه ۶۱۶ پرواز از ترمینال سلام به عراق توسط شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و عراقی انجام گردید و ۷۸ هزار زائر با این پروازها به عتبات‌عالیات سفر کردند یا به کشور بازگشتند.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های مذهبی – فرهنگی در ترمینال سلام در ایام اربعین همچون مرثیه‌سرایی توسط مداحان اهل‌بیت و تعزیه‌خوانی توسط گروه‌های هنری در فواصل زمانی معین و متنوع در طول روز بخش دیگری از اقدام‌های صورت‌گرفته است که با استقبال گسترده مواجه شد.

عضو قرارگاه اربعین وزارت راه و شهرسازی با اشاره به خاک‌سپاری پیکر پاک یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس در مجاورت ترمینال سلام در آستانه اربعین حسینی گفت: این اقدام باتوجه‌به اختصاص ترمینال سلام به پروازهای زیارتی صورت گرفت و زائران حج و عتبات می‌توانند پیش از سفر، مزار این شهید عزیز را زیارت کنند.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: خدمت‌رسانی به زائران حج و عتبات از نگاه تمام کارکنان شهر فرودگاهی به‌عنوان یک فریضه محسوب می‌شود و تلاش می‌کنیم با تمام توان در جهت انجام هرچه بهتر این فریضه و کسب رضایت زائران برنامه‌ریزی و اقدام کنیم.


منبع خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency – اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا