فوتبال ایران

معافیت سرلک دوباره باید تمدید شود!


در حالی که سازمان نظام وظیفه موعد سربازی میلاد سرلک را یک شهریور ماه اعلام کرده بود، تمدید یک‌ماهه معافیت او باعث شد تا او فرصت کسب معافیت ملی را داشته باشد.

سرانجام امروز با اعلام فهرست جدید تیم‌ ملی ایران، نام سرلک نیز به لیست بازگشت تا هافبک شماره ۱۰ پرسپولیس رسما به عنوان بازیکن ملی از ترک ناگهانی تیم باشگاهی به دلیل سربازی فرار کند.

بر اساس قوانین ورزشی نظام وظیفه، بازیکنان لیگ برتری تا ۲۸ و بازیکنان ملی تا ۳۰ سالگی مشمول معافیت می‌شوند. پیش از این یک بار دعوت به‌ تیم‌ملی در ۲۸ سالگی، معافیت دو ساله را به همراه داشت، اما حالا این قانون تغییر کرده است.

آنطور که در قوانین جدید آمده، مشمولین معافیت ملی هر شش ماه یک بار مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا در صورت عدم دعوت به تیم‌ ملی، مشمول انجام خدمت بشوند.

به این ترتیب سرلک چهار بار مورد بررسی قرار خواهد گرفت و تقریبا باید در تمام اردوها حاضر باشد و در غیر این صورت راهی خدمت خواهد شد.

تیم ملی تا شش ماه آینده تنها یک فیفادی خواهد داشت که مربوط به جام ملت‌های آسیا است و میلاد سرلک امیدوار است یکی از ۲۶ بازیکن نهایی در لیست امیر قلعه‌نویی باشد.

اردوی بعدی تیم ملی ۱۸ تا ۲۶ ماه مارس خواهد بود که به عبارتی شش ماه و ۱۷ روز بعد برگزار می‌شود. در صورتی که مبدأ تاریخ برای بازیکن پرسپولیس از یک مهر مورد محاسبه قرار بگیرد، نه جام ملت‌های آسیا بلکه فیفادی فروردین تعیین‌کننده خواهد بود.

هنوز مشخص نیست که مبدأ تاریخ برای سربازی سرلک یک شهریور یا یک مهر خواهد بود اما به هر حال ستاره پرسپولیس تا پایان سال خورشیدی روزهای استرس‌آوری را تجربه می‌کند و شاید در میانه فصل از این تیم جدا شود.

البته میلاد سرلک در سالیان اخیر و به خصوص بعد از حضور دراگان اسکوچیچ، بازیکن ثابت اردوهای تیم ملی بوده و شاید اگر کارلوس کی‌روش روی نیمکت ایران حضور نداشت، می‌توانست به جام جهانی هم برود و احتمالا با حفظ شرایط فنی کنونی، یکی از بازیکنان دائمی امیر قلعه‌نویی نیز خواهد بود.

258 258


منبع خبرگزاری خبرآنلاین – آخرین اخبار ایران و جهان | Khabaronline – اخبار ورزشی > فوتبال ملی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا