ورزشی

نصیرشلال: وعده دادن برای رنگ مدال دروغ است/ باقری:‏ کار سخت است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به نقل از سایت منبع که در انتها ذکر شده است صبح تازه گزارش میدهد

به گزارش خبرنگار مهر، نواب نصیرشلال در مورد وضعیت تیم ملی وزنه برداری در آستانه مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: با ۷ وزنه‌بردار مرد در این رقابت‌ها شرکت می‌کنیم. تلاش‌مان این است که بهترین‌ها را بعد از مسابقات جهانی از لیست ۱۰ نفره انتخاب کنیم. به لحاظ شانس مدال اکثر بچه‌ها شانس کسب مدال دارند اما روز مسابقه هم شرایط مهم است، به هر حال مسابقه سنگینی در جهانی داریم و باید برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کنیم. سعی می‌کنیم با آمادگی راهی بازی‌های آسیایی شویم و در ۴ وزنی که شرکت می‌کنیم بتوانیم ۵۰ درصد تیم، مدال کسب کنیم. تمام نفرات در لیست بلند بازی‌های آسیایی هستند و اگر نیاز باشد لیست ۷ نفره را تغییر می‌دهیم.

وی در مورد اعلام لیست ۱۰ نفره برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان عنوان کرد: لیست ۱۰ نفره به مسابقات جهانی پیش‌تر اعلام کردیم که عبارتند از حسین سلطانی (۸۱ کیلوگرم)، مصطفی جوادی (۸۹ کیلوگرم)، محمد زارع و امیر حقوقی (۹۶ کیلوگرم)، رسول معتمدی و رضا دهدار (۱۰۲ کیلوگرم)، مهدی کرمی و پیمان جان (۱۰۹ کیلوگرم) و علی داودی و آیت شریفی (۱۰۹+ کیلوگرم).

نصیرشلال در خصوص پیش‌بینی از رنگ مدال وزنه‌برداران ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو، گفت: وعده دادن برای رنگ مدال دروغ است چرا که شرایط مسابقه غیرقابل پیش‌بینی بوده و اگر کسی رنگ مدال را عنوان کند در واقع کار دقیق نیست. مسابقه شرایط خاص خودش را از لحاظ روحیه ورزشکار، آمادگی ذهنی، وزن کم کردن و شرایط رقبا دارد و با این اوصاف پیش‌بینی ما حدودی است.

وی در ادامه گفت: در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی هانگژو شانس مدال داریم، اما این که بخواهیم رنگ مدال را اعلام کنیم، امکان پذیر نیست. در ۱۰۲ کیلوگرم رسول معتمدی با آسیب دیدگی که دارد در مسابقات حضور پیدا می‌کند و شرایط خوبی ندارد. بقیه وزنه برداران در گروه A مسابقات هستند و شرایط خوبی دارند. در اوزان ۸۲ و ۹۶ کیلوگرم شانس مدال داریم، در فوق سنگین کار سختی داریم و فکر می‌کنم با این که در اوزان المپیکی شرایط بسیار سختی است اما شانس مدال‌آوری بیشتری در این اوزان داریم.

کوروش باقری: انتظار از وزنه برداری به حق است

در ادامه کوروش باقری، مسئول فنی تیم ملی وزنه برداری بانوان گفت: وزنه‌برداری اولین مدال تاریخ در المپیک را دارد و انتظارات از این رشته به حق است. در بازی‌های آسیایی نا امید نیستیم و شانس کسب مدال داریم. وزنه‌برداری بانوان قبلاً در این رویداد حضور نداشته بنابراین یک مقدار کار سخت است، اما با حمایت انوشیروانی و سلیمی، رئیس و نایب رئیس و بقیه عزیزان شرایط خوب است و با سه وزنه بردار به مسابقات بازی‌های آسیایی اعزام می‌شویم.

باقری با اشاره به اینکه حضور الهام حسینی و الهه رزاقی قطعی شده و بین فاطمه کشاورز و ریحانه کریمی نیز یک نفر انتخاب می‌شود، گفت: در هر سه دسته بدون شانس نیستیم ولی واقعیت این است که شانس کمی داریم.

مسئول فنی تیم ملی وزنه برداری بانوان در خصوص شانس مدال وزنه‌برداران در بازی‌های آسیایی، خاطرنشان کرد: نصیر شلال فروردین آمد و روند رو به رشد رکوردها نشان می‌دهد حتی ما می‌توانیم به طلا امیدوار باشیم. اینکه گفته می‌شود نصف وزنه‌برداران مدال می‌گیرند جرأت می‌خواهد در وانفسای بدون وزنه بردار بودن، قول مدال دادن سخت است اما با افزایش رکورد و تلاش نصیرشلال و همکارانش مدال طلا گرفته می‌شود.


منبع خبر www.mehrnews.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا