اقتصاد

پاداش نقدی دولت انگلیس به مردم برای کاهش مصرف برق در زمستان- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شبکه ملی برق انگلیس اعلام کرد طرحی برای پرداخت به خانواده‌ها جهت کاهش مصرف برق و کمک به جلوگیری از خاموشی‌های دوباره در زمستان اجرایی می‌کند.
طبق این طرح، خانواده‌های انگلیسی برای خاموش کردن وسایل برقی خود مانند فر و ماشین ظرفشویی طی زمان‌های خاصی از روز که تقاضا برای برق بالاست، مبلغی را به صورت کاهش صورتحساب برقشان دریافت می‌کنند.
1.6 میلیون خانواده در انگلیس در زمستان گذشته با این طرح همراهی کردند و بدین ترتیب، در مصرف 3300 مگاوات ساعت برق صرفه‌جویی شد که برای روشن کردن حدود 10 میلیون خانه کافی بود.

اپراتور سیستم شبکه ملی برق انگلیس اعلام کرد انتظار می‌رود تعداد شرکت‌کنندگان در این طرح در زمستان پیش رو افزایش داشته باشد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد 83 درصد از افرادی که در زمستان گذشته در این طرح شرکت داشتند، دوباره حضور خواهند داشت.
شرکت‌کنندگان از مدیریت این چالش، پاداشی که به دست آورده بودند و این تلاش جمعی که در نهایت به نفع همه مردم بود رضایت داشتند.
شبکه ملی برق انگلیس در سال گذشته هشدار داده بود اگر نتواند گاز و برق کافی وارد کند، خانواده‌ها با خاموشی‌های حداقل 3 ساعته مواجه خواهند شد.
انتهای پیام/71


منبع اخبار اقتصادی | آخرین و مهمترین اخبار اقتصادی | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا