ورزشی

پشتوانه خوبی برای بسکتبال در راه است/ دلایل شکست‌های تیم ملی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به نقل از سایت منبع که در انتها ذکر شده است صبح تازه گزارش میدهد

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی بسکتبال ایران در جام جهانی که به میزبانی اندونزی در جریان است با چهار شکست به کارش ادامه می دهد. این در حالی است که همین نتایج باعث از دست رفتن سهمیه المپیک برای بسکتبال ایران شد.

جواد داوری با اشاره به تغییراتی که در تیم ملی صورت گرفته است گفت: تغییراتی که در جام جهانی صورت گرفت ادامه برنامه های بود که ما از سال 1401 برای تیم ملی در نظر گرفته بودیم. آن زمان هدفمان کسب سهمیه حضور در جام جهانی بود که خوشبختانه محقق شد. با آمدن آقای هاکان دمیر این تغییرات ادامه داشت و در جام جهانی هم مشاهده کردید که چه تغییراتی داشتیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: با حضور سرمربی جدید تصمیم بر این شد که تغییرات در تیم ملی ادامه داشته باشد که همین اتفاق رخ داد و خوشبختانه تیمی که به جام جهانی اعزام شد کاملا منسجم و بدون حاشیه بود و عملکرد خوبی داشت.

وی در دفاع از عملکرد ملی پوشان در مسابقات جام جهانی گفت: به غیر از بازی اول که برابر برزیل بود و هفت هشت بازیکن ما برای اولین بار جام جهانی را تجربه می کردند، در سایر دیدارها شرایط بهتر بود. در دیدار با برزیل کار را بد شروع کردیم و ترکیب اولین هم بد بود. اما هر چه زمان گذشت شرایط بهتر شد.

جواد داوری با بیان این که نسل خوبی برای بسکتبال ایران در راه است گفت: پشتوانه ای که در جام جهانی شکل گرفت برای آینده بسکتبال سرمایه خوبی خواهد بود. این بازیکنان می توانند نسل خوبی برای بسکتبال ایران باشند.

رئیس فدراسیون بسکتبال در مورد برنامه های تیم ملی برای حضور در بازیهای آسیایی گفت: چند بازی تدارکاتی برای تیم ملی در نظر گرفته بودیم اما با نظر سرمربی بازیکنان بعد از جام جهانی چند روزی را استراحت خواهند کرد و سپس برای حضور در بازیهای آسیایی تمرینات را شروع خواهند کرد.


منبع خبر www.mehrnews.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا