اقتصاد

پیش‌بینی رییس اسبق اتحادیه طلا از قیمت‌ها/ طلا و سکه بخریم یا نخریم؟

مریم فکری: همراه با افزایش قیمت طلا در بازار جهانی، طلا و سکه در بازار ایران طی یک هفته گذشته در مسیر صعودی حرکت کرد؛ به طوری که هر گرم طلای ۱۸عیار با رشد ۱.۲ درصدی و هر قطعه سکه امامی ۰.۹ روبه‌رو شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که هر گرم طلای ۱۸عیار در طول یک هفته گذشته ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان گران شده و به قیمت ۲ میلیون و ۳۲۹ هزار تومان رسیده است. هر قطعه سکه امامی نیز با رشد ۲۵۴ هزار تومانی، در بازار ۲۸ میلیون و ۳ هزار تومان قیمت پیدا کرده است.

افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه در حالی است که هر اونس طلا در بازار جهانی ۲۵ دلار گران شده است.

در همین رابطه، محمد کشتی‌آرای، رییس اسبق اتحادیه طلا در توضیح وضعیت بازار سکه و طلا می‌گوید: بهای انس جهانی برخلاف هفته‌های قبل سیر صعودی داشت و روزانه چند دلار افزایش قیمت را شاهد بودیم.

این فعال بازار طلا عنوان می‌کند: در بازار داخل قیمت انواع سکه و طلا تحت‌تاثیر بهای اونس جهانی با کمی افزایش همراه بود؛ البته همچنان ثبات قیمت در بازار وجود داشت و عرضه و تقاضا تعادل داشت و می‌توان گفت با توجه‌ به ثبات قیمت‌ها سرمایه‌گذاری بر روی طلا و سکه کاهش‌یافته است و باتوجه‌به ایام محرم و صفر بازار در رکود به سر می‌برد.

وی متذکر می‌شود: جاذبه سرمایه‌گذاری بر روی سکه و طلا کاهش پیدا کرده و در حقیقت مصرف‌کننده واقعی برای خرید به بازار می‌آید؛ بنابراین بازار در تعادل است.

وی پیش‌بینی می‌شود: به نظر می‌رسد در هفته پیش‌رو نیز همین وضعیت ثبات بر بازار حاکم باشد. فعلا با توجه به شرایط فعلی اقتصادی کشور که دارای ثبات و مساعد است، نوسان خاصی به ویژه در نرخ ارز نخواهیم داشت و به همین ترتیب بازار به دور از نوسان خاص خواهد بود.


منبع خبرگزاری خبرآنلاین – آخرین اخبار ایران و جهان | Khabaronline – اخبار اقتصادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا