اقتصاد

کاهش تاخیر پروازهای اربعین در فرودگاه امام (ره)/ خدمات رایگان ویلچر به زائران ایرانی در فرودگاه نجف- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

سعید چلندری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با یادآوری این‌که 2760 مجوز پروازی برای اربعین 1402 از فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) صادر شده است، اظهار کرد: تا چهارشنبه شب 616 پرواز انجام شده که این تعداد پرواز 77 هزار و 700 زائر را به عراق منتقل کرده‌اند.

وی افزود:‌روزانه از فرودگاه امام 120 پرواز به مقصد فرودگاه نجف و فرودگاه بغداد انجام می شود و میانگین تاخیر پروازهای اربعین زیر 30 دقیقه است.

وی در عین حال یادآور شد: البته برخی پروازها نیز تاخیر بیشتری داشته است؛ یک شرکت در پروازی 3 ساعت تاخیر و دیروز نیز ایرلاین دیگری 4 ساعت تاخیر داشت.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی با بیان این‌که خیلی از پروازها سروقت پرواز می‌کنند، تصریح کرد: در صورت بروز تاخیر، با توجه به وجود موکب‌های متعدد بلافاصله از زائران پذیرایی صورت می‌گیرد. شهر فرودگاهی در ترمینال سلام برنامه مذهبی و فرهنگی برگزار می‌کنند و حال و هوایی این ترمینال در ایام اربعین خاص است و مردم هم از این فضا استفاده می‌کنند.

چلندری بیان کرد:‌ در برخی موارد پیش آمده که پس از تاخیر، هواپیما آماده پرواز است و مجبوریم برنامه مذهبی و فرهنگی را قطع کنیم تا مسافران سوار هواپیما شوند.

وی با اشاره به این‌که در فرودگاه نجف هیچ امکاناتی برای پذیرایی از زائران نیست و همین مسئله باعث اعتراض مردم می‌شود، گفت: متاسفانه در این فرودگاه کسی پاسخ مردم را نمی‌دهد و همکاری لازم را با زائران اربعین ندارند. دو هفته قبل هم برای پیگیری امور به عراق رفتیم و چند جلسه برگزار کردیم. با توجه به این‌که فرودگاه نجف توسط بخش خصوصی است متاسفانه زیربار خدمات‌رسانی به زائران نمی‌روند. حتی برای استفاده از ویلچر نیز از زائران 35 دلار دریافت می‌کردند که برای حل این مشکل از ایران ویلچر و نفر به عراق اعزام کردیم تا این هزینه به مردم تحمیل نشود.

وی یادآور شد: فرودگاه نجف حدود 5.5 میلیون تومان از قیمت بلیت‌های اربعین (رفت و برگشت) را بابت خدمات دریافت می‌کند.

وی همچنین با اشاره به بازدید روز گذشته وزیر را و شهرسازی از روند خدمات‌رسانی به زائران اربعین در فرودگاه امام (ره) اضافه کرد:‌دیروز با حضور وزیر راه و شهرسازی پیکر شهید گمنام دفاع مقدس تشیع و در ترمینال سلام به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/


منبع اخبار اقتصادی | آخرین و مهمترین اخبار اقتصادی | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا