فوتبال ایران

کودتای استقلال و پرسپولیس علیه سپاهان و گلزن دربی!


کد خبر : 1962695 |
12 شهریور 1402 ساعت 10:51 |
34.7K بازدید |

31
دیدگاه

عیسی خسته از بلاتکلیفی؛


بعد از گذشت چهار هفته از شروع لیگ همچنان وضعیت عیسی آل‌کثیر در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

کودتای استقلال و پرسپولیس علیه سپاهان و گلزن دربی!

به گزارش “ورزش سه”، اسم عیسی آل‌کثیر که می‌آید سوالات مختلفی در ذهنتان شکل می‌گیرد؛ اینکه چرا از پرسپولیس رفت و مهمتر اینکه چرا قراردادش با سپاهان رسمی نمی‌شود؟ دو ماه پس از انتقال جنجالی گلزن دربی به سپاهان با قراردادی نزدیک به دو برابر نسبت به پیشنهاد پرسپولیس روند نمایش حضور او در جمع طلایی‌پوشان و به میدان رفتنش در ترکیب آن‌ها قفل شده است.

موضوع سقف قرارداد و مسائلی است که تیم سپاهان در این فصل با آن مواجه شده است. آنها که تیمشان را برای حضور موفق در آسیا و لیگ تجهیز کرده‌اند با قوانین سازمان لیگ دست به گریبان شده‌اند؛ قوانینی که البته آنقدر شفاف نیستند که همه تخلفات احتمالی را رج بزنند، بنابراین سپاهان فعلاً در گلوی سازمان لیگ گیر کرده و در در حالی که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دست به شکایت از صدرنشین لیگ زده‌اند، طرف مقابل نیز اصرار دارد که همه کارهایش قانونی بوده و هنوز سقف قراردادش پر نشده است اما دو  خرید آخر تیم یعنی دابو، ملی‌پوش بورکینافاسویی و عیسی آل کثیر مهاجم سرشناس فوتبال ایران هنوز قادر نیستند با کارت بازی در ترکیب سپاهان به میدان بروند.  

این وضعیتی بغرنج برای بازیکنی است که انتقالش به اصفهان سر و صدای زیادی در وقفه تابستانی لیگ ایجاد کرد. برای عیسی حالا فقط دو راه می‌توانیم متصور باشیم. اول حل شدن مسئله فعلی با سپاهان و رفع و رجوع چالش این قرارداد گران‌قیمت که به سختی امکان‌پذیر است و دوم لغو توافقنامه آل‌کثیر با سپاهان و تبدیل او به بازیکن آزاد برای بازگشت به پرسپولیس یا حضور در تیمی دیگر(شاید تراکتور)

طبعا سپاهان دوست ندارد هیچ چیزی جز قطعی شدن انتقال آل‌کثیر به اصفهان اتفاق بیفتد چراکه در وانفسای نبود مهاجمان تاثیرگذار لیگ برتری آل‌کثیر یک مهره قابل اتکا، زهردار و خطرناک برای هر تیمی محسوب می‌شود و حضورش در یکی از دو باشگاه رقیب(پرسپولیس یا تراکتور) می‌تواند لطمه‌ای به سپاهان باشد که در سیاست‌های نقل و انتقالاتی امسال یکی از اهدافش تضعیف رقبا هم بوده است.

اما از طرفی ایستادن استقلال و پرسپولیس پای این شکایت و بیخ پیدا کردن کار سپاهان ممکن است باعث تجدید نظر در خرید بازیکنی بشود که سپاهانی‌ها او را به عنوان مهره ژوکر خط حمله به حوالی زاینده رود آورده و حداقل پرسپولیس را از حضورش محروم کرده‌اند. بازیکنی که اگرچه حالا نامی برای خود دست و پا کرده اما آنچنان پولی از دوران فوتبالش به دست نیاورده و به همین دلیل هم امسال پیشنهاد سپاهان را برای جدایی از پرسپولیس پذیرفت.

عیسی آنقدر خوش شانس نبوده که بتواند در سن و سال امروزش بهترین قرارداد زندگی‌اش را نقد کند و فعلا پشت خط ایستاده و به تحولات فکر می‌کند. البته سپاهانی‌ها نظر دیگری دارند و عیسی را با بازیکن خودشان می‌دانند اما به واقع چرا پس از گذشت روزها و هفته‌ها از عقد قرارداد آل‌کثیر این بازیکن مجوز بازی را دریافت نمی‌کند؟ در نهایت شاید یک انتقال خیلی مهم و پر سر و صدا پیش روی لیگ برتر باشد.


منبع ورزش سه | آخرین اخبار فوتبال داخلی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا