فوتبال ایران

VAR تمامی مشکلات ما را حل نمی‌کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، علی تارقلی‌زاده پیش از ظهر یکشنبه در حاشیه مراسم گردهمایی مدیران آکادمی فوتبال کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این سمینار برای توسعه آکادمی‌های فوتبال در شهر اصفهان به میزبانی باشگاه سپاهان برگزار شد که من در خصوص حفاظت از کودکان صحبت‌هایی را ارائه دادم و رئیس کمیته توسعه و صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون در رابطه با مجوز باشگاه‌های حرفه‌ای توضیحاتی دادند.

وی ادامه داد: مدیران آکادمی در این گردهمایی حضور داشتند که اگر صحبت‌های ما را به خوبی متوجه بشوند، می‌توانیم نسل خوبی در آینده بسازیم.

رئیس روابط بین المللی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه مدارس فوتبال را نباید آکادمی فوتبال بدانیم، تصریح کرد: آکادمی فوتبال معیارهای خاصی دارد برای مثال در مدارس فوتبال پول گرفته می‌شود، اما در آکادمی‌ها پول هم داده می‌شود. فاکتورهای زیادی برای آکادمی وجود دارد که بتوانیم فوتبالیست ساز شویم، مانند برزیل بازیکن صادر کنیم و از استعدادهای سراسر کشور بهره ببریم.

تارقلی‌زاده در خصوص وضعیت VAR برای مسابقات آسیایی، گفت: در چند روز آینده تکلیف این موضوع مشخص می‌شود، شش بازی در ایران داریم که ورود دستگاه‌های VAR به ایران کار راحتی نیست زیرا تحریم هستیم و افراد متخصص فیفا را نیاز دارد. به نظرم ویدیوچک تمامی مشکلات را حل نمی‌کند، قطعاً یک تیم دوباره معترض می‌شود زیرا روح فوتبال همین است. باید داوران را حمایت کنیم، همانطور که یک بازیکن یا دروازه‌بان اشتباه دارد، داور هم انسان است و اشتباه می‌کند. در این گردهمایی آموزش داده می‌شود تا اعتراضات به داوری‌ها کمتر شود، همچنین احتمال دارد تا آخر فصل VAR برای مسابقات داخلی وارد شود.

وی افزود: در فوتبال پاک اشتباهاتی وجود دارد، VAR هم که بیاید چند صحنه را می‌تواند مشخص کند، اما تصمیم نهایی با داور است. به عنوان کسی که در کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور داشته می‌توانم بگویم در خصوص ورود سیستم ویدیوچک به ایران دولت و فدراسیون فوتبال مقصر نیستند بلکه تحریم هستیم و این موضوع مشکل ساز شده است.

رئیس روابط بین المللی فدراسیون فوتبال ادامه داد: از شرکت‌هایی که در تجهیزات VAR آن‌ها وسایل آمریکایی ۱۰ درصد به بالا باشد به خاطر تحریم‌ها نمی‌توانیم استفاده کنیم، فدراسیون فوتبال در این خصوص تمام تلاش خود را انجام داده و هرکس چیزی غیر از این موضوع بگوید فقط می‌خواهد هجمه وارد کند. از طرفی دیگر شرکت‌ها برای ورود به ایران ترس دارند زیرا تهدید می‌شوند.

تارقلی‌زاده در جواب به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه باشگاه‌ها برای استفاده از VAR چقدر باید هزینه کنند، اظهار کرد: در حال حاضر به خاطر موضوعات متعددی که وجود دارد مبلغی مشخص نشده و در آینده اعلام خواهد شد.


منبع خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency – ورزش > فوتبال ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا